top of page
zielona herbata.jpg

Herbata Biała

„Chwila jest jak herbata – może być czarna, czerwona, zielona, biała, czy owocowa,

a każda ma inny smak, kolor, charakter, właściwości.”

Autor nieznany

Co to za herbata?

        Herbata biała to napój, po który sięga wiele osób na świecie. Początkowo dostrzegano tylko walory smakowe i nikt nie przypuszczał, że może wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. Jest to bardzo korzystna informacja dla osób borykających się z chorobami cywilizacyjnymi oraz sposobem starzenia się, to powoduje większe wydatki na opiekę medyczną. Rozwiązanie samo nam przychodzi do głowy.  Produkty naturalne posiadają niewiarygodną moc i są na wyciągnięcie ręki.

          Herbata powstaje z krzewu Camellia sinensis wystękującego w odmianie chińskiej i assamskiej. Odmiana chińska tego krzewu występuje w Japonii, Chinach i Tybecie. W przypadku odmiany assamskiej dołączają do tego grona kraje takie, jak Indiach, Birmie oraz państwa na Półwyspie Indochińskim. 

          Krzew Camellia sinensis był niegdyś stosowany jako napar w medycynie chińskiej. Po pewnym czasie również stał się napojem buddyjskim wspomagającym medytację. Po zwiększeniu produkcji  herbaty każdy mógł po nią sięgnąć. Dzięki temu odkryto, że pijący ją rolnik dostaje więcej sił i energii do pracy, co poprawiło rezultaty zbioru ryżu. Liście tego krzewu stały się tak cenne, że stały się walutą  wymienną. Obecnie z powodu takiej historii herbata jest ważnym surowcem dla Państwa Środka.

           Zbierane młodych liści, pączki liści lub delikatne łodyżki krzewu Camellia sinensis podlegające wędzeniu, skręcaniu, fermentacji i suszeniu.

bottom of page