top of page

Firmowa droga IKIGAI

praktyka1.png

Pasja

praktyka1.png

Misja

praktyka1.png

Zawód

praktyka1.png

Powołanie

Misja

             Herbata na świecie jest znana od lat. Napary lub odwary dostarczają nam smaku i wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Każdego roku przybywa pasjonatów herbaty i z chęcią sięgamy po różne nowinki. Próbujemy odważniej nowych rodzaj herbat poszukując tej, która będzie dla nas najsmaczniejsza i najzdrowsza.

Czy już ją znalazłeś? Czy nadal poszukujesz?

             Obecnie sięgamy po wiele różnych herbat: biały, zielonych, żółtych, czerwonych, czarnych, ziołowe i kwiatowe. Każda z podanych herbat ma swoje walory.

Jakość herbat i kwiatów?

            Kwiaty, które dobieramy do jedzenia i parzenia są sprawdzone przez wielu botaników, ogrodników i zielarzy. Nie mogą to być byle jakie kwiaty tylko takie, które są zbadane przez doświadczenia wielu zielarzy przez wiele lat. Jeśli nie masz doświadczenie w tym zakresie nie próbuj na własną rękę dobierać lub zbierać kwiatów ponieważ wiele kwiatów jest podobnych do siebie. Łatwo się pomylić. Nie tylko mogą być podobne, ale również mogą mieć inny smak, a nawet być trujące. Nie warto bez potrzeby ryzykować, bo pomyłka może kosztować zbyt wiele zdrowia.

Znaczenie kwiatów w naszym życiu?

           W dawaniu kwiatów najbardziej liczy się intencja ich wręczania. Ponieważ kwiaty dawane są z różnych okazji takich jak: urodziny, imieniny, walentynki, ślub itd. Czasami nawet powinny być miłą niespodzianką. Warto również pamiętać o symbolice i znaczeniu poszczególnych kwiatów. Oczywiście możesz nie przywiązywać do tego uwagi, ale pomyśl o osobie, której dajesz owy prezent. Ona może przywiązywać do tego uwagę i błąd interpretacji uczuć gotowy. Kwiaty w herbatach i jedzeniu również mogą być pięknym darem dla innych. Oprócz walorów estetycznych posiada ogrom pozytywnych właściwości wpływających na profilaktykę zdrowia.

Herbaty mieszana z kwiatami

         

 Ostrzeżenie dla alergików

        Jestem alergikiem i osoby wrażliwe pod tym względem powinny zachować ostrożność. Próbowanie kwiatów może budzić obawy spowodowane ryzykiem wywołania stanu alergicznego. Jeżeli wiesz, że posiadasz alergię na pewne kwiaty lepiej ich unikać. Choć część z nas nie ma pojęcia o swojej wrażliwości, więc dlatego warto zacząć od małych ilości, nawet do pojedynczych sztuk.

 

Rada dla początkujących:

- próbuj wyłącznie samych płatków

- unikaj: pręcików, słupków, dna kwiatowego

- oczyść dokładnie płatki z pyłu, który wywołuje alergie

- zacznij od niewielkich ilości

- obserwuj zachowanie swojego organizmu

- zacznij od przetworzonych kwiatów

 

        Jak nie ukazują się żaden objaw możemy poszerzyć nasze działania. Zwiększając dawkę, a nawet po pewnym czasie możemy skusić na przygotowanie surowego kwiatka. Rób to bardzo rozsądnie, aby nie narazić się na takie akcje.

Jak powstał pomysł na bizness?

               Wiele lat pasjonuje mnie kultura Japońska. Moja ciekawość podążała w wielu kierunkach z chęcią pozyskania niesamowitej wiedzy odnoście znalezienia swojego Ikigai.

Co mogą zaoferować?

               Niepowtarzalne herbaty kwiatowe stosowane w kulturze azjatyckiej. Poznaj smaki, których nie poznasz wszędzie. A blog dostarczy Ci informacji jak możesz zrobić taką herbatę w sposób wyrafinowany.

Kilka słów o pasjonujących ciekawostkach na blogu?

               Bardzo się interesuję kulturą azjatycką i zakres moich zainteresowań jest ogromny. Jeśli Ciebie interesuje różnorodność kulturowa to zapraszam do śledzenia mojego Bloga. Dzięki moim zainteresowaniom i pasji poczujesz bliskość kultury orientalnej. Zapraszam do śledzenia.

Dlaczego się zdecydowałam na takie działania?

                Pasjonuje mnie kultura orientalna, więc wiele ciekawych pomysłów na herbatę i wiele innych informacji możesz śledzić na moim blogu.

bottom of page