Czemu herbaty kwitnące?

Zaktualizowano: 2 mar

Wszystko się zaczęło od jaśminu. Pewnego razu w jednej z azjatyckich restauracji spróbowałam rewelacyjnej herbaty. Zastanawiałam się, gdzie można znaleźć takie delicje. Jak to ja zaczęłam wielkie poszukiwania. Przeczesałam dużą część internetu oraz książek w poszukiwanie wyjątkowych kwiatów. W końcowym stadium odkryłam kwiaty o niepowtarzalnym smaku, wyglądzie, właściwościach oraz rajskim kolorze. Po pewnym czasie dostałam olśnienia, że tymi zasobami mogę się dzielić z innymi. To właśnie one dodają na naszym stole sporo elegancji i uroku.


Nasze prababcie dawniej suszyły różnego rodzaju zioła i kwiaty na strychu lub w specjalnych komórkach przygotowując się na okres zimowy. W kuchni azjatyckiej znajduje się wiele kwiatów w medycynie, pożywieniu, kosmetykach, kandyzowanie kwiatów oraz jako dekoracja.


Dobór odpowiednich kwiatów


Kwiaty, które dobieramy do jedzenia i parzenia są sprawdzone przez wielu botaników, ogrodników i zielarzy. Nie mogą to być byle jakie kwiaty tylko takie, które są zbadane przez doświadczenia wielu zielarzy przez wiele lat. Jeśli nie masz doświadczenie w tym zakresie nie próbuj na własną rękę dobierać lub zbierać kwiatów ponieważ wiele kwiatów jest podobnych do siebie. Łatwo się pomylić. Nie tylko mogą być podobne, ale również mogą mieć inny smak, a nawet być trujące. Nie warto bez potrzeby ryzykować, bo pomyłka może kosztować zbyt wiele zdrowia. Surowe rośliny zawierają wiele niezbędnych witamin i minerałów, które działają pozytywnie na nasze zdrowie.


Ostrożność dla alergików


Jestem alergikiem i osoby wrażliwe pod tym względem powinny zachować ostrożność. Próbowanie kwiatów może budzić obawy spowodowane ryzykiem wywołania stanu alergicznego. Jeżeli wiesz, że posiadasz alergię na pewne kwiaty lepiej ich unikać. Choć część z nas nie ma pojęcia o swojej wrażliwości, więc dlatego warto zacząć od małych ilości, nawet do pojedynczych sztuk.


Rada dla początkujących:

- próbuj wyłącznie samych płatków

- unikaj: pręcików, słupków, dna kwiatowego

- oczyść dokładnie płatki z pyłu, który wywołuje alergie

- zacznij od niewielkich ilości

- obserwuj zachowanie swojego organizmu

- zacznij od przetworzonych kwiatów


Jak nie ukazują się żaden objaw możemy poszerzyć nasze działania. Zwiększając dawkę, a nawet po pewnym czasie możemy skusić na przygotowanie surowego kwiatka. Rób to bardzo rozsądnie, aby nie narazić się na takie akcje.
10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie