top of page

Czy kwiaty są dla każdego?

Magia dawania kwiatów


W dawaniu kwiatów najbardziej liczy się intencja ich wręczania. Ponieważ kwiaty dawane są z różnych okazji takich jak: urodziny, imieniny, walentynki, ślub itd. Czasami nawet powinny być miłą niespodzianką. Warto również pamiętać o symbolice i znaczeniu poszczególnych kwiatów. Oczywiście możesz nie przywiązywać do tego uwagi, ale pomyśl o osobie, której dajesz owy prezent. Ona może przywiązywać do tego uwagę i błąd interpretacji uczuć gotowy.

Kwiaty zawsze będą zajmować w życiu kobiety bardzo ważne miejsce i zazwyczaj dla nas znaczą wiele. Zawsze niosą tajemnice kontekstu wraz z historia nawet, gdy nikt ich dosłownie nie opowiada. Oczywiście możesz jej kupić w klasyczny sposób, ale obecnie prześcigamy się pomysłowością w ich dawaniu.


Jakie pomysły możemy wprowadzić w życie?


Kwiaty wykorzystywane do ogrodu, czy do wystroju wnętrza w wazonie cieszą nasze oko. Mało osób zdaje sobie sprawę, że oprócz cech ozdobnych także wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i można ją wykorzystać w przepisach kulinarnych. W ziołolecznictwie możemy go podzielić na nasiona, kwiaty i korzenie.

W Chinach uwielbiają piwonie i nazywają ją królową kwiatów. W medycynie Chińskiej jest traktowane jak złoto, które pomaga w oczyszczaniu organizmu, krwi i dba o dobry stan organów rozrodczych kobiety. W kuchni chińskiej płatki piwonii są dodawane do deserów, ciast, napojów i tradycyjnych potraw. W Japonii cenią jaśmin i klitoria ternateńska, które goszczą w ich domach w każdej możliwej postaci.


Dlaczego warto pić herbaty kwitnące?

To mój idealny sposób na niepowtarzalny smak i pozytywny wpływ na zdrowie. Łączy się to również z moją pasją do kultury orientalnej. W kulturze azjatyckiej znajduje się wiele kwiatów w medycynie, pożywieniu, kosmetykach, kandyzowane kwiaty oraz jako dekoracja dodająca uroku i elegancji.

Cena również nie jest zbyt wysoka. Poza tym do jej zaparzania nie potrzeba wielkich umiejętności. Picie tej herbaty może dostarczyć wiele przyjemności, a aromat kwiatów wprowadza w wyjątkowy stan ducha. Ma również wiele zalet zdrowotnych i jest traktowany także jako eliksir młodości.

Zaklęty kwiat

działania przeciw zapalne i antyalergiczne

natłuszczanie i zmiękczanie skóry

wspomaga oczyszczanie nerek

zapobiega chorobą układu krążenia

Urocza lilia

poprawia pracę serce

łagodzi kaszel podczas przeziębienia

nawilża płuca

Orientalna piękność

poprawia krążenie krwi

pobudza metabolizm

oczyszcza organizmSłoneczny raj

relaksuje

pobudza trawienie

poprawia jakość naszego snu

odżywia skórę i utrzymuję piękną cerę


Berło czarodzieja

wspomaga w oczyszcza wątrobę

poprawia wzrok

zmniejsza ciśnienie krwi

działa wyciszająco i uspokajająco