Czy zmierzasz we właściwym kierunku?

Jakiś czas temu zaczęłam podążać za moimi marzeniami i celami. Pojawia się wiele pomysłów i możliwości realizacji. Moje zainteresowania kulturą azjatycką cały czas rozwija się i jestem coraz bliżej osiągnięcia spełnienia. Przez długi czas coś ciągle sprawiało, że nie mogłam szybszego zrealizować moich celów.

Uświadomiłam Sobie, gdzie naprawdę chce być i dokąd zmierzam.


Narodziny pasji

Bardzo nas obchodzi nasze własne życie. Podczas jego toku uczymy się samokontroli i dostosowywania się do czyiś oczekiwań. Często nie zauważamy, że poświęcamy znacznie mniej uwagi sobie. To nie egoizm tylko początek dbania o właściwy kierunek dla Siebie i poświęcenie uwagi własnemu dobru. To droga do znalezienia własnego Ja, autentyczności i prawdy we własnym życiu.


Powstają marzenia znajdują się w strefie naszych pragnień, a najbardziej chcemy je spełniać i realizować. Każdy z nas na swój wyjątkowy sposób definiuje słowo marzenie. Ich rola w jest bardzo ważna choć czasem pozostaje, u niektórych w strefie niedoścignionych pragnień.


Jest to dobry sposób na zagłębienie się we własne myśli. Dzięki tym działaniom możemy tworzyć nowe scenariusze, idealne wizje oraz dostarcza nam ogromnej satysfakcji. Oczywiście to nie wszystko, ale podane przykład najbardziej ze mną rezonują.


W moim przypadku już minęło sporo czasu odkąd zaczęłam realizować Siebie i swoje marzenie. Do tej pory zmierzam we właściwym kierunku czerpiąc z tego pełnymi garściami. Krążąc w mojej idei ikigai poznaje odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Trudno powiedzieć, czy mój sposób realizacji marzeń może być sposobem dla Ciebie. Choć się nasuwa się myśl:

Czemu nie spróbować ... A nóż zadzieje się magia w twoim życiu...


Bardzo dobrze jest traktować marzenia jako cele do spełnienia. To rewelacyjny sposób, aby połączyć je ze swoimi planami życiowymi. Marzenia-Cel to rozwiązania drobne i przyziemne. Zacznijmy najpierw od rzeczy mniejszych, aby móc cieszyć się w późniejszym czasie rzeczami wielkimi.

Marzenia drobne dostarczą nam potrzebnej energii do większych działań. Ta nowa siła to zmiany na lepsze. Ogromne pokłady siły marzeń mogą dostarczyć wiele okazji do realizacji zaplanowanych marzeń wystarczyć po to sięgnąć. Często boimy się co się stanie jak już marzenia nasze się spełnią i znajdujemy tysiące wymówek oraz scenariuszy. Gdy jednak w rzeczywistości dojdziemy do tego punktu dzieje się zupełnie inaczej niż w naszych wyobraźniach. Znacie powiedzienienie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po tym czasie zaczynasz odważnie marzyć ponieważ to już nie jest to niedoścignione pragnienie. Ta sztuka staje się coraz łatwiejsza do spełnienia. Jak jest w twoim przypadku?





18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie