top of page

Jak w Japonii spędza się dzień zakochanych?

Zaktualizowano: 2 mar 2022

W naszej szerokości geograficznej najczęstszym prezentem na dzień kobiet jednak są kwiaty, a jak to wygląda w Kraju Kwitnącej Wiśni?


Walentynki to czas zarezerwowany dla miłośnych uczuć. Mieszkańcy Japonii traktują 14 lutego jako święto czekolady jap. giri choko. Często kupowane lub robione własnoręcznie przysmak przez kobiety są dawane mężczyzną. Jednak wcale to nie oznacza wielkich uczuć jak w naszej kulturze. Czekoladki są wręczane prawie wszystkim. To pewien rodzaj zobowiązań, które Panie mają wobec innych. Do takich osób zaliczamy współpracowników, sąsiadów, kolegów lub innych mężczyzn u których mamy jakieś różne zobowiązania.


Często na takich czekoladkach widniej napis "kansha" co oznacza wdzięczność. W Japonii cenią sobie panowanie nad własnymi emocjami, a okazywanie publicznie uczuć świadczy o braku opanowania w tej strefie. Oczywiście mogą wyrazić swoją miłość w sposób, który nie zawsze wychodzi na jaw są to czekoladki o nazwie jap. honmei choko. Robione własnoręcznie czekoladki dla mężczyzn w tym dniu są traktowane jako wyraz uczucia, a reszcie są kupowane sklepowe słodycze. Bardzo ciężko określić, która podarowana czekoladka właściwie została wykonana osobiście. Przy takiej ilości czekoladek rozpoznanie tej tajemniczej czekoladki jest niemożliwe.


W tym dniu również daje się czekoladki o nazwie jap. tomo choko. takie czekoladki są dawane naszym przyjaciołom. W Japonii także daje się jeszcze jeden rodzaj czekoladek nazywane jap. tenzokuri choko. Czekoladki te dawane są bez większego znaczenia. Mężczyźni odwdzięczają się kobietą miesiąc później na świecie biały dzień.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page