top of page

Japońskie święto Biały dzień

Japońskie walentynki związane są w wdzięcznością składaną mężczyzną przez kobiety. Już 14 marca odwdzięczają się mężczyźni. Tu nie ograniczają się do samych czekoladek. Kobiety otrzymują między innymi kwiaty, biżuterie i wiele innych upominków.

W Japonii nie świętuje się dnia kobiet, a 14 marca jest japoński odpowiednikiem tego święta. Biały dzień nie jest tylko świętowany w Japonii również korzystają z niego kraje takie jak: Korea Północna, Tajwan i Chiński Hongkong.

Podobnie jak w walentynkach każdy podarunek ma znaczenie. Zgodnie z zasadą ciastka są dawane osobą, z którymi chcemy utrzymać stosunki przyjacielskie. Mówiąc o cukierkach np. landrynkach mają symbolikę uczuć romantycznych. Co mnie zaskoczyło to jest wiele wersji znaczenia okazania miłości, bo Japończycy starają się ukryć jakie kol wiek uczucia. Mówi się także, że ciastka mogą być uczuciowym wyznaniem. Podczas, gdy cukierki to wyraz sympatii, a biała czekolada oznacza przyjaźń.

Stworzone takie nieścisłości powodują nieporozumienia, więc nie bierzmy tych zależności na serio. Jeżeli chcesz jedna poznać znaczenia pamiętaj, aby od razu określić intencje lub zdecydować się na coś bezpiecznego bez jakiś nie potrzebnych podtekstów. Mogą to być kwiaty lub biżuteria.


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page