top of page

Medytacja z herbatą

W obecnej sytuacji cały świat zwraca twoją uwagę. W tym hałasie stajemy się odporni na piękno świata.


Początek takiej medytacji zaczyna się od parzenia herbaty według ceremonii. Profesjonalista, który zachowa wszystkie rytuały są związane z medytacją Zen. Japończycy nazywają to Ichigo (moment, spotkanie). Taki mistrz wybiera każdy detal tworząc wyjątkową sytuacje. Najmniejszy szczegół odgrywa ogromną rolę. Uczestnicy są wstanie skupić na tyle, aby doświadczać w pełni medytacji z herbatą. Niestety nie miałam okazji cieszyć się takim widowiskiem, ale jeszcze dużo rzeczy przede mną.

Chcąc poczuć namiastkę atmosfery ceremonii dowiedziałam się co powinno się robić w takich sytuacjach. Każdy ruch powinien być wykorzystany z największą rozwagą i świadomością. Skupiaj się na najmniejszych drobnostka krok po kroku. Zapomni o swoim pośpiechu i zmartwieniach obserwuj poszczególne etapy parzenia.

Magia parzenia herbaty pokazuje ogromny szacunek dla osoby, której jest parzona. Gospodarz parząc dla gości herbatę chce im pokazać w jaki sposób mogą osiągnąć stan najwyższego spokoju. Dlatego dobrze jest przygotowany każdy szczegół.


Czy jesteś wstanie zapewnić podobny klimat w naszej strefie geograficznej?


W Japonii takie przygotowanie rytuału zajmuje czasami wiele lat. Ceremonie nie może się odbyć w jakiś tam sposób, więc jeśli masz okazję uczestniczyć w takim seansie nie zmarnuj tego. Jeśli przegapisz taką możliwość już podobna możliwość się nie pojawi. Trudno jest stworzyć taką atmosferę w naszej strefie geograficznej. Po prostu gospodarz powinien wykonać herbatę najdokładniej jak potrafi.


Co z moją z moją herbatą i medytacją?


Moja opowieść jest może banalna, ale podane czynności mogą się stać ogromnym wyzwaniem. Pewnie często delektujesz się kawą lub herbatą podczas pracy lub przeglądania portali społecznościowych. W takim połączeniu rzadko skupiasz się na napoju. Raz skup się na tym jak do Ciebie przybyła herbata którą pijesz.


Herbata medytacyjna


To specjalna mieszanka wrzosu, płatków pomarańczy i hibiskusa. Mieszanka jest stworzona dla uzyskania spokoju, ukojenia zmysłów i relaksacji. Do przygotowanego naparu można dodać syropu z imbiru lub malin. Jeśli czujesz, że ten opis jest skierowany do Ciebie to sprawdź tą herbatę link do herbaty:


https://www.harmoniaorientu.com/product-page/herbata-medytacyjna8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page