top of page

Medytacja z Kaligrafią Japońską

Pisanie kaligraficzne jest formą medytacji, w której skupiamy się na jakości, znaczeniu i estetyce. Również daje niesamowite efekty wspomagające pracę naszego mózgu. Mówię to ponieważ doświadczyłam tego na własnej skórze. Przepisując pewnego rodzaju teksty lepiej je rozumiemy i pamiętamy. To prawdziwa medytacja pozwalająca na dokładne kreślenie odpowiedniego znaku oraz wejścia w stan kontemplacji. Łatwo się o tym przekonasz przepisując teksty dotykające twojej duszy. Pracują kilkadziesiąt godzin nad pokazaniem swoich uczyć w tej sentencji. Słowa mają moc dla osób, które chcą słuchać. W tym przypadku uczucia są wyrażane poprzez pisownię, a ich moc daje odbiorcy pełne zrozumienie artysty.


Większość ludzi wyobraża sobie medytację w siedzącej pozie w bezruchu z zamkniętymi oczami. Oczywiście to jeden ze sposobów, ale nie zawsze mamy na taki rodzaj medytacji czas. Dla mnie medytacja w ruchu to coś więcej to forma dbania o umysł. Możemy ją nawet nazwać pewną higieną umysłu.


Wszystko co nas spotyka w życiu daje nam doświadczenia życiowe, a doświadczamy tego na poziomie naszego umysłu (wiedza, myślenie, wspomnienia, emocje, poznanie, umiejętności), praktycznie jest to wszystko.


Medytacja z kaligrafią pomaga Ci poznać swój umysł w sposób, w który będziesz wstanie nad nim świadomie zapanować poprzez uważne skupienie się na jednej rzeczy. Uważność w medytacji jest jednym z kluczowych praktyk. Poświęcasz na nią pewną ilość czasu i wysiłku, aby ciągle powiększać poziom uważności. Oczywiście to nie łatwa sztuka, gdyż musisz nauczyć swój umysł spokoju, koncentracji i ignorowania bodźców wokół. Medytując uczysz umysł jak uzyskać dostęp do wszystkich naszych potencjałów i zasobów.


Medytację w ruchu można stosować podczas biegania, ćwicząc jogę, kaigrafii, taichi, czy nawet podczas tańca, ponieważ nasz umysł jest połączony z ciałem. Oczywiście to przykład medytacji w ruchu. Praktyka może być stosowana w różnych sytuacjach, w których jesteś obecny ciałem i duchem oraz w wielu momentach, w których się znajdujemy i cokolwiek robimy. Twoje ciało jest częścią natury i zawiera wszystkie elementy natury.


Nasza świadomość ukształtowana przez nasze historie myśli emocje i wspomnienia to nasz dom.


Zasady medytacji w ruchu: 🤔

1. Wybierz odpowiednie miejsce na medytacje, szczególnie na początku, gdyż zwykle każdy bodziec Cię rozprasza.

2. Świadomość Ciała (ruch mięśnie, bodźce, oddychanie)

3. Bądź świadomy swojego stanu mentalnego i emocjonalnego

4. Nie rób nic na siłę słuchaj swojego ciała

5. Harmonizuj ruch

6. Bądź tu i teraz, słuchaj oraz uaktywni swoją uważność

7. Nie ważne jak długo medytujesz, ale ważne jest to, że robisz to codziennie.

8. W momencie medytacji nie ma nic ważnego poza opanowaniem twojej uwagi i obecności. To czas dla Ciebie.
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page