top of page

Perfekcja to coś dobrego, czy coś złego?

Zaktualizowano: 2 mar 2022


To bardzo dobre pytanie ponieważ wszyscy dążenie do perfekcji traktują jak pewnego rodzaju braki lub coś złego. Czy tak to jest? Nie do końca. Większość z nas tylko widzą ograniczenia związane z perfekcjonizmem.


Wysokie standardy to nie problem jeśli kroczysz świadomie. Jak wpływa ten sposób myślenia na człowieka. Co się stanie, gdy przesadzimy z perfekcją i jak uzdrowić powstałe obawy i skutki?

Perfekcjonizm charakteryzuje się wytrwałością i pracowitością. To cechy pożądane do osiągania swoich marzeń, celi i czerpania z tego ogromnej satysfakcji. Jednak pamiętajmy nie stosujmy perfekcjonizmu do każdej sytuacji, ponieważ w jednym obszarze może być korzystny, a zarazem w innym może być wadą.


Osoby dążące do perfekcji również wyróżniają się swoim zdyscyplinowaniem, sumiennością i poukładaniem. Starając się wykonywać swoją pracę zawodową i życiową najlepiej jak są wstanie. Można zadać sobie pytanie co jest złego w wykonywaniu swoich obowiązków rzetelnie. Nie należy mylić perfekcjonizmu z aspiracjami do osiągnięcia ideału.


Życie perfekcjonisty jest dalekie od ideału. Krocz świadomie przez życie i pamiętaj, że to co robisz, robisz to wystarczająco dobrze. Chcą robić rzeczy z najwyższą doskonałością wiążę się z wieloletnią praktyką, a efekty nie przychodzi od razu. Dążenie do natychmiastowych efektów wprawia nas we frustracje i lęki, które osłabią naszego ducha. W ten sposób pojawia się brak wiary, który wpływa na realizację naszych planów. Dbanie o naszą energię i pozwalanie na błędy, daję możliwości korekty błędnego myślenia. W ten sposób będziemy bliżej uzyskania naszej perfekcji. Bez takich zabiegów zamykamy sobie drogę do nowych doświadczeń, utrzymując sztywne ramy działań.


Każdy z nas stawia sobie wymagania, które nie zawsze są realne i możliwe do spełnienia. Pragnąc przeskoczyć tą poprzeczkę ustal działania krok po kroku. Wtedy nie realne pragnienie może stać się możliwe do spełnienia.

Takie ruchy mogę nie być zbyt wysokie, a wykonanie zadania w pełni zadowalające, ale pamiętaj, że jesteś coraz bliżej swojego głównego celu. Także jak Ty nie widzisz postępów wcale nie oznacza, że ich nie ma. Zaczepni rady otoczenia, bo właśnie Ci ludzie mogą widzieć to czego ty nie jesteś wstanie ujrzeć.


Osiągnij perfekcję w mądry sposób!

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page