top of page

Twoje przeznaczenie jaką ma twarz?

Często łączona z dobrą lub złą wróżbą, która jest nam z góry zaplanowana. Niekiedy uważana za fatum lub szczęście. Nikt nie ma wpływy na przeznaczenie ono po prostu jest. Jedni uważają, że ich los zapisany jest przez siły wyższe inni są kowalami własnego losu. Ten temat jest dla wielu osób mocno drażliwy. W przypadku życia w ideologii przeznaczenia zadania są różne w zależności od punktu widzenia jaki jest twój punkt widzenia?


Japońska filozofia myślenia i działania to nic innego jak system KAIZEN, który Japończycy uczą dzieci od najmłodszych lat. System jest oparty na wiecznym niezadowoleniu ze statusu quo - ciągłe niekończące się dążenie do doskonałości, rozpoczyna się od rozpoznania problemu. Opiera się na wrodzonym przekonaniu, że zasługujemy na to, aby nasze życie było coraz lepsze. Nie starając się w codziennych naszych zadaniach doświadczamy pogorszenia jakości. To kolejny powód, aby doskonalić już osiągnięte umiejętności. Nie oznacza to parcia do przodu na "wariata", bez konkretnej strategii. Małe rzeczy są drogą na zaistnienie rzeczy wielkich.


Jak działa metoda i filozofia Kaizen?


To efektywność występująca w biznesie jak i w życiu codziennym. Idea ma na celu zmianę i ulepszenie naszego życia. Polega ona na nieustannej poprawie jakości małymi krokami. Poprawa efektywności w pracy czy w domu redukcja wszelkie procesy, kosztów, a także pomaga przy stworzenie właściwych kryteriów oceny i wynagradzania, które będą motywacją dla nas.


Po praktyce tej sztuki w naszym życiu możemy przejść do dalszego etapu.
36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page