top of page

Złoty Tydzień majowy co oznacza dla Japończyków


To czas, w którym Japończyk może skorzystać z wolnego, aby zrobić sobie wakacje. Przeciętny obywatel nie ma z byt wielu okazji pocieszyć się wieloma dniami urlopowymi. W firmach liczba ta zmienia się wraz z liczbą przepracowanych lat, a standardy japońskie są dalekie od naszych polskich. Dodatkowo pracownicy posiadają opory przez braniem urlopu wypoczynkowego. Często się tak dzieje z powodu nadmiaru obowiązków w firmie. Niekiedy jest to chęć pokazania pracodawcy swojej niezawodności, w ręcz taka osoba podkreśla jak bardzo jest niezastąpiona. W efekcie Złoty tydzień to jedyna okazja do prawdziwe wakacje i wypoczynek.


Wpływ Złotego Tygodnia na życie w Japonii


Jeśli zaplanujesz pojechać do Japonii w Złoty tydzień to pamiętaj, aby zrobić zamówienie jak najszybciej. Ten okres jest najaktywniejszy w ciągu całego roku. Należałoby zarezerwować wszystko z dużym wyprzedzeniem hotel, transport autobusem, pociągani lub loty samolotem.


Wzmożony ruch turystyczny i wypoczynkowy Japończyków powoduje, że ceny noclegów w hotelach są wyższe niż zwykle. Jeśli lubisz duży ruch w pociągach, lotniskach lub na szlakach turystycznych to w tym czasie przeżywa pełnie przeciążeń ludnością. Japończycy, którzy nie lubią tak dużego tłoku wybierają mniej uczęszczane szlaki lub lokalne mało znane miejsca. Takie podróże nie są przewidziane dla turystów z zagranicy,w szczególności w przypadku jednorazowej wizyty.


Choć to znakomity czas na korzystanie z uroków turystycznych, sklepów czy restauracji. To niestety może się okazać, że w sytuacji kryzysowej nie otrzymamy pomocy z powodu święta. Wiele małych, prywatnych klinik i instytucji jest zamknięta, a dyżurujące punkty mogą być oblegane lub ciężej dostępne. Co ciekawe przez niedogodność terminu i tłumów na lotniskach. Firmy transportu lotniczego oferują promocję na bilety w tym okresie.


Oczywiście z tego tytułu trzeba się wykazać duża kreatywnością i być otwartym na zmiany w planach, czy zamiany pociągu na rower. Takie przygody mogą przekonać nas do zrezygnowania z głównych atrakcji na rzecz tych mieszczących się na uboczu. Złoty tydzień jednak może być świetną możliwością na zwiedzanie stolicy i może się okazać bardziej przyjemniejsze z powodu wyjazdu dużej ilości mieszkańców na wakacje.


Co świętują Japończycy w maju.


Złoty tydzień to Japońskie Święto Majone składające się z kilku świąt następujących po sobie. Rozpoczyna się 29 kwietnia Dniem Shōwa, w tym okresie przypadają cztery dni świąteczne, więc obywatele cieszą się wolnością, życiem towarzyskim i różnorodnością odbywających się festynów. Drugim świętem jest Dzień Konstytucji 3 maj nazywane Kenpo Kinenbi. Święto konstytucji 3 maj odbywa się w tym samym terminie co w Polsce, lecz w przypadku Japończyków to nie jest ich pierwsza konstytucja, ale pierwsza powojenna. Trzecim świętem jest dzień Zieleni, który odbywa się 4 maja. To czas spędzania tego dnia na łonie natury ciesząc się jej pięknem i byciem wdzięcznym za jego dary. Złoty tydzień kończy się Dniem Dziecka 5 maja, w którym docenia się posiadanie dzieci wraz z ich charakterem, wychowywaniu ich w zdrowiu i szczęściu. Wieszając całe rodziny karpii symbolizujące te uczucia.


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie