top of page

Jak zacząć naukę Japońskiego?

Język Japoński zalicza się do języków ekstremalnych, które sprawiają trudność nawet dla ich rodzimych użytkowników. Obecnie posługuje się nim ok. 130 milionów ludzi, a drugie tyle się go uczy. Dzięki tej statystyce zajmuje 5 miejsce na świecie pod względem użytkowników. Warto również wspomnieć, że japoński i chiński to zupełnie inne odmienne języki wykorzystujące jedynie podobne sposoby zapisu. Z powodu tych różnic porozumienie między chińczykiem i japończykiem mówiącym w swoim ojczystym języku jest niemożliwe.

Jak zacząć naukę Japońskiego?

Powstanie tego języka jest dosyć zawiłe i ciężko wyjaśnić jego dokładne pochodzenie. Taka unikatowość przysparza jemu sporą popularność. Choć z początku można odnieść wrażanie, że jest bardzo zagmatwany i trudny. Ucząc się go należy zapomnieć o wszystkich dotychczasowych sposobach uczenia się języków i otworzyć się na całkowicie odmienne sposoby postrzegania świata, wyrażenia myśli oraz interpretowania otaczającej nas rzeczywistości.

Chcę pokazać, że prawda na temat nauki tego języka jest zgoła odmienna. Język japoński nie jest taki trudny jak go opisują, a nauka tego języka przez Polaków nie przysparza nam najmniejszych problemów. W porównaniu z naszym językiem polskim pełnym odmian japoński jest bardzo prosty i niezwykle regularny. Fonetyka także nie sprawia problemów, ponieważ większość dźwięków występujących w języku japońskim również posiada odpowiedniki w języku polskim. Podobnie w przypadku zbitek spółgłoskowych.

W jego naukę trzeba włożyć trochę czasu i Cierpliwości. Mam nadzieje, że moje przełożenie dotyczące nauki tego języka zachęci polaków do nauki tego języka. Zapraszam !

bottom of page