top of page

Nasze miejsce na ziemi

Czy Twoje marzenie pomogą Ci w poszukiwaniu własnego celu?


Całe życie interesowałam się kultura wschodu. Miałam wiele pomysłów w tych ramach, ale jakoś ich nie realizowałam. Uważałam, że mam na to działanie jeszcze czas. Mijał owy czas, a postępu nie było widać. Coś ciągle sprawiało, że nie mogłam podjąć takiej decyzji, która mnie doprowadzi do moich marzeń i pasji. Było tak ponad rok temu, a przez ten czas moje życie zmieniło się do niepoznania.


Dążąc do osiądnięcia moich marzeń, pasji i celi pomógł mi mój własny rozwój osobisty, decyzje i działania, które podjęłam w tym czasie. Powstałe wyniki uświadomiły mi, że to były jedne z moich najlepszych decyzji do osiągnięcia tego czego pragnę.

"Pewne drzwi trzeba zamknąć . Nie ze względu na dumę czy złość. Po prostu już prowadzą donikąd." (autor nieznany)

Co się liczy w twoim życiu?


Pasja do kultury azjatyckiej nauczyła mnie, że należy być skupionym na wewnętrznej harmonii i autentyczności tego co proste, skromne, tajemnicze i efemeryczne. Takie myśli łączą się z wieloma drogami życiowymi Japończyków:

- droga kalifrafii

- droga herbaty

- droga ikebana (układania kwiatów)

- droga kintsugi (tworzenia ceramiki)


Droga kaligrafii


Każdy może rozpocząć tą naukę i dostrzec magię uważności i przemijania, a codzienna praktyka pozwala mi opanować ciało i usidlić zmysły. W tym czasie odcinam się od świata i trafiam w wyjątkowe miejsce doskonalenia siebie. Kaligrafia to technika pomagająca w dostrzelaniu właściwych rozwiązań. Dzięki niej dokonujemy wiele właściwych wyborów. Praktyka ta łączy nas również z zaletami medytacji, które popychają Ciebie w kierunku zmian. Ulegasz przewartościowaniu priorytetów i stajesz się gotowy do pewnych poświęceń.

W pewnym czasie interesujemy się tyloma ciekawymi rzeczami, że niezależnie od tego, jak bardzo się staramy, zawsze dochodzę do tego samego wniosku:


"Zwyczajnie nie da się mieć wszystkiego,

więc gospodaruj czas na to,

co liczy się dla Ciebie najbardziej."


Droga herbaty


W tym przypadku moja droga herbaty połączyła się z moimi celami, marzeniami i stałą się sposobem na życie. To ikigai sztuka Japońskiego szczęścia, która gości w moim życiu od dłuższego czasu. Na początku nieświadomie podążałam to ścieżką, ale teraz świadomie i analitycznie poruszam się w kierunku sensu życia Ikigai. Filozofia ta wymaga praktyki wiele siły woli. Zdobyta energia daje nam kopa do dalszych działań.


Zaczęła się ta przygoda od zainteresowania do pasji. Im więcej wiem tym więcej odczuwamy satysfakcji. Po pewnym czasie pojawia się ograniczenie. Co z tego, że tyle wiemy i nikt o tym nie wiem. Pojawia się nam nowy cel, który przeradza się z pasji na życiową misję, którą możemy zmonetyzować. Ten cykl zadziałał w moim przypadku, wiec zainteresowanych zapraszam do prześledzenia oferty.10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page