Herbata z kwiatem - Jaśminu
- aleksandra-karapka
- 28 paź 2024
- 2 minut(y) czytania
Zaktualizowano: 27 paź 2024
Kwiat jaśminu ma przepiękny,głęboki zapach, a jego magiczne właściwości pochodzą z starożytnych Chin. Jaśmin jest tak pożądanym produktem, że często dochodzi do sprzeczek z jego historią pochodzenia. Jednym z powodów może być duża ilość różnych gatunków, które do tego doprowadzają i rosną w wielu miejscach na świecie. Kwiaty te są docenianie oraz szanowane, również w Turcji, północno-wschodniej Afryce i Indiach.
Właściwości i działanie kwiatów jaśminu
W Polsce klimat nie jest wystarczająco dobry do hodowli jaśminu. Choć czasami można znaleźć mniej okazałe rośliny posadzone w domowych doniczkach. Przyjemny i delikatny zapach przyciąga uwagę zielarzy, którzy z chęcią łączą je z wysokiej jakości liśćmi herbaty zielonej. Co najważniejsze jaśmin łatwo łączy się z zieloną herbatą wchłaniając swoje aromaty.
Jaśmin najwięcej zapachów wydobywa w nocy, dlatego często traktowany jest jako afrodyzjak potęgujący pożądanie. Dla poprawienia własnego libido spala się w sypialni liście i kwiaty jaśminu. Pąki białe wydobywają bardzo słodki zapach.
Niesamowite właściwości eteryczne to nie wszystko. Często osoby potrzebujące naturalnych kosmetyków sięgają po nie, chcąc zadbać o swoją wieczną młodość. Każda kobieta marzy o wiecznej młodości bez zmarszczek i zachowaniem jędrności skóry.
Co kwiaty do nas mówią?
Kwiaty zawsze będą zajmowały wyjątkowe miejsce w sercu każdej kobiety. Ich symbolika mówi nam o tajemniczym kontekście. Poznajesz przez ich mowę intencje ich wręczającego. Czasami nie zwracając uwagi na znaczenie możemy natrafić na osobę przywiązującą do tego wagę i błąd interpretacji gotowy. Warto również pamiętać o symbolice i znaczeniu poszczególnych kwiatów. Jaśmin symbolizuje czystość, niewinność, subtelność i zmysłowość.
Jaśmin wciąż się wykorzystuje do wielu obrzędów, a magia je otaczająca ma przynosić właścicielowi bogactwo. Symbolika tego rodzaju sprawia, że w Indiach nazywają ją "darem Boga", a w przypadku właściwości nocnych nazywają ją "kwiatem księżycowym". Woń jaśminu relaksuje, odpręża i redukuje stres oraz napięcie.

Jaśmin a Jaśminowiec!!! Co pijemy?
Coraz częściej klienci pytają mnie czemu moja sprzedawana herbata jaśminowa jest smaczniejsza niż w innych sklepach. Wtedy pytam się co jest powodem tej opinii. Każdy odpowiada, że ich poprzednia herbata jaśminowa jest gorzka. To zaczynam wtedy opowiadać ciekawą historie o tej herbacie.
Pigwa czy pigwowiec, jaśmin czy jaśminowiec oraz kasztan czy kasztanowiec. Niby podobna nazwa, ale różnica duża. Oba kwiaty są jadalne z właściwościami leczniczymi i imponującym zapachem. Różnica ogromna jest podczas jego wypicia niestety jaśminowiec wonny posiada gorzko-cierpki smak, gdzie prawdziwy jaśmin lekarski posiada aromatyczny i lekko słodki smak. Po zaparzeniu aromat jaśminowca szybciej znika niż woń jaśminu lekarskiego.
Choć Ja preferuje smak prawdziwego jaśminu lekarskiego, a jaśminowiec, który kiedyś próbowałam jest po prostu wstrętny i nie zastąpi prawdziwego smaku jaśminu. Choć i aromat jaśminowiec też może znalazł swojego konesera.
Pamiętaj nie pomyl się, ponieważ ludzie mylą jaśmin z jaśminowcem. Na pierwszy rzut oka pachną pięknie, ale to smak to inna bajka.

Comments