top of page

Praktyka czyni mistrza

Czy to pasja, czy przeznaczenie?


My zazwyczaj pamiętamy zajęcia z klasy 1-3, gdzie cieszyliśmy się i otrzymywaliśmy dużą satysfakcje tworząc nasze pierwsze szlaczki. Dzięki ćwiczeniom kaligraficznym budujemy swój charakter i cierpliwość. Ta technika pozwala nam uzyskać właściwy kierunek potrzebny do pisowni naszych łacińskich znaków. Podobnie jest w nauce języków orientalnych w moim przypadku kaligrafii japońskiej. Tworząc znaki pędzlem do kaligrafii możesz wyraża swój charakter oraz uczucia, a wspomniane szlaczki przygotowują nas do prawidłowej postawy i właściwego stawiania linii. Chęć dojścia do perfekcji i uzyskania niepowtarzalnej jakości, można uzyskać jedynie przy stałej praktyce oraz wykonywaniu prawidłowych ruchów pędzlem. Czy warto poczuć się jak dziecko?


Tak!!! Przeznaczenie to wielka zagadka naszego życia. Każdy z nas się rodzi z jakiegoś powodu coś jest mu przeznaczone. Początkowo poznajesz siebie i inni poznają Ciebie. Pojawiają się ludzie, którzy pomagają Ci w rozwoju od rodziny po przyjaciół, a nawet o życzliwe Ci osoby. Często pojawia się wiele szans i przypadków prowadzących Ciebie do osiągnięcia tego wymarzonego celu. Nikt nie zna Ciebie tak jak ty sam.


Ćwiczy codziennie z wielkim zaangażowaniem!


To zawołanie pasuję do wielu rzeczy, które robimy w życiu. Wytrwałość w postanowieniach to coś co nie jednego wprawia w konsternacje. Jeśli chcesz spróbować nie czekaj na przysłowiową gwiazdkę z nieba. Dzięki pisowni kaligraficznej wyrażamy swoje myśli i Siebie, a charakter pisma posiada walory estetyczne oraz artystyczne. Ta przygoda jest drogą dla mnie, a praktyka z tym związana to kierunek do stworzyć unikatowe dzieło. Praktykuj kaligrafię i zachęcaj innych do spróbowania poznać fragment tego świata.


Dysgrafia to problemy związany z pisownią liter łacińskich. Problemy z rozczytaniem własnego pisma u dzieci może prowadzić do problemów ze zrozumieniem materiału. Jeśli zauważyłyśmy, że wasze dziecko ma bardzo nie wyraźne pismo i bardzo się męczy pisząc, a przy tym nie lubi rysować, ani malować. To pierwsze oznaki, aby sprawdzić czy wszystko idzie w dobrym kierunku. Praktyka Kaligrafii zapobiega problemom tego rodzaju.


Co się dzieję z estetyką pisania. Pisząc nieestetycznie możemy sprawić innych problem z odczytaniem słów. To nie jedyny problem. My także możemy mieć kłopoty z rozczytaniem samego siebie i tu zaczynają się prawdziwe problemy. Dlatego warto się skupić na estetyce pisania od najmłodszych lat. W przypadku kaligrafii Japońskiej dochodzisz do perfekcji pisowni, a znak kanji staje się wielkim arcydziełem. Na podstawie techniki mistrza jesteś wstanie rozpoznać kolejność stawianych linii wraz ruchami artysty.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie